Ściąganie tekstów będzie możliwe po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.

To prywatna strona. Nie wysyłam żadnych reklam ani spamu.

Spotkanie w tunelach

Kategoria:

Urodzony w Warszawie, całe życie mieszka w rodzinnym Konstancinie-Jeziornie. Ukończył XXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Warszawie w 1997 roku; w 2001 ukończył Szkołę Podoficerów Służby Zasadniczej w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, służbę ukończył w stopniu starszego kaprala; absolwent kolegium nauczycielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował m.in. jako anglista w warszawskich liceach[6], w warszawskich klubach studenckich, a następnie przez ponad dekadę w działach IT w produkcji telewizyjnej. Mieszka w rodzinnym mieście z żoną i dwójką dzieci. Honorowy dawca krwi.
Działalność
Jako publicysta debiutował w 1996 roku w magazynie Guliwer artykułem o Batmanie i przemocy w komiksach, pisze także dla takich portali jak Kolorowe Zeszyty, Komiksomania, Motyw Drogi, Sztukater, ComixGrrrlz, Komiks Polter czy magazynu Smash![8]. Współpracuje od początku z tygodnikiem Kultura Liberalna. Jego teksty pojawiały się także w przedrukach na stronach takich periodyków jak Rzeczpospolita, Polska The Times, Zwierciadło, Wiadomości24.pl. Wypowiada się także o komiksach na falach radia, a od lutego 2015 gości na antenie Polsat News 2 w programie Widzimisię Michała Figurskiego, zaś od lutego 2016 w serwisie Ciekawostki Historyczne pisuje o podboju kosmosu. Prelekcje o tej samej tematyce wygłasza także na konwentach fantastycznych.
Od 2007 roku zajmuje się nieprzerwanie podcastingiem. Jest redaktorem portalu lokalnego Konstancin.com pod którego egidą prowadzi od kilku lat archiwum zdjęciowe swojego rodzinnego miasta na licencji Creative Commons.
Wraz z Janem Mazurem i Robertem Sienickim jeden z założycieli i redaktorów istniejącego od 2008 roku wydawnictwa Dolna Półka zajmującego się publikacją komiksów polskich twórców. W latach 2007-2012 redaktor magazynu komiksowego Kolektyw. Autor kilku komiksów internetowych i scenariuszy komiksowych. Związany od początku jej istnienia z grupą netKolektyw. Założyciel (wraz z Konradem Hildebrandem) i przez cały okres istnienia redaktor Polskiego Centrum WebKomiksu.
W 2014 roku zadebiutował w serii Fabryczna Zona powieścią postapo. Na bazie świata stworzonego przez niego w swoich powieściach, utworzone zostało polskie uniwersum postapokaliptyczne, wydawane w serii Fabryczna Zona. Pierwszą książką innego autora była "Upadła świątynia" Dominiki Węcławek, wydana w styczniu 2016. W 2015 został jednym z głównych bohaterów powieści Szczury Wrocławia Roberta Szmidta. W 2016 roku był jurorem w konkursie Kryształowe Smoki, organizowanym w ramach wrocławskich Dni Fantastyki.

Zaczerpnięto z Wikipedii