Ściąganie tekstów będzie możliwe po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.

To prywatna strona. Nie wysyłam żadnych reklam ani spamu.

Parowy hycel

Gatunek:

Kategoria:

W 1982 ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską w Koszalinie. Od 1985 zajmuje się zawodowo komputerami i informatyką. Mieszka w Słupsku.
Debiutował w 1979 roku opowiadaniem Nie oszukasz czasu w czasopiśmie „Na przełaj”. Zamieszczone w "Fantastyce" opowiadanie Zabójca czarownic uzyskało wyróżnienie redakcji za rok 1984. W tym samym roku otrzymał również nagrodę "Młodego Technika" za najlepsze opowiadanie SF publikowane w prasie ogólnopolskiej. Za opowiadanie "Alchemia" otrzymał 2 miejsce w II ogólnopolskim konkursie literackim na opowiadanie o tematyce współczesnej 2003. Opowiadanie "Interesy nie idą dobrze" uzyskało nagrodę czytelników "Nowej Fantastyki" za najlepsze polskie opowiadanie opublikowane w tym piśmie w roku 2005 oraz nagrodę SFINKS 2006. Opowiadanie "Z popiołów" uzyskało nagrodę czytelników "Nowej Fantastyki" za najlepsze polskie opowiadanie opublikowane w tym piśmie w roku 2009. Za opowiadanie "Toyota Corolla" otrzymał III nagrodę w II edycji Ogólnopolskiego Turnieju Satyrycznego im. Aleksandra hr. Fredry – „Fredrowanie – 2013”.
Teksty Kochańskiego były tłumaczone na węgierski, rosyjski, litewski i niemiecki. W Czechach w 1997 roku ukazało się poszerzone wydanie jego autorskiego zbioru „Zabójca czarownic” (Lovec čarodĕjnic).
Treść notki zaczerpnięto z Wikipedii
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Kocha%C5%84ski