Ściąganie tekstów będzie możliwe po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.

To prywatna strona. Nie wysyłam żadnych reklam ani spamu.

Małe niebo

Kategoria:

(ur. 1 kwietnia 1966 w Warszawie) – polski pisarz fantasy, science fiction i powieści kryminalnych, dziennikarz, publicysta i redaktor.
Od początku lat 90. współpracował z kilkudziesięcioma czasopismami, najdłużej z Nową Fantastyką, Przeglądem Technicznym, Cogito, Sprawami Nauki, a także Skandalami. Z wykształcenia inżynier chemik i doktor filozofii. Z wyznania luteranin, sympatyzuje z neopogańskim Rodzimym Kościołem Polskim, czemu daje wyraz w swoich ostatnich powieściach - Anioły muszą odejść i Sensownik matki Polki.
Największe uznanie czytelników zdobył cyklem opowiadań science-fiction o perypetiach dziennikarza Radosława Tomaszewskiego z brukowej gazety "Obleśne Nowinki" oraz cyklem fantasy o kotołaku Ksinie, na podstawie którego miała powstać gra fabularna Labirynt Światów. Jest także autorem pięciu powieści kryminalnych z udziałem nadkomisarza Jerzego Drwęckiego, których akcja dzieje się w międzywojennej Polsce, oraz trylogii historyczno-przygodowej z przełomu XIX i XX wieku Bursztynowe Królestwo z udziałem starszego lejtnanta Sergiusza Lawendowskiego, carskiego lojalisty. W Internecie i w życiu prywatnym posługuje się pseudonimem Przewodas. Obecnie współpracuje z czasopismem kulturalnym "Lampa", Czas Fantastyki oraz Narodowym Centrum Kultury przy projekcie upamiętnienia 150 rocznicy powstania styczniowego - powstaje powieść steampunkowa Orzeł bielszy niż Gołębica wraz z filmem krótkometrażowym.
W 1995 roku otrzymał Nagrodę im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie Noteka 2015. Był sześciokrotnie nominowany do tej nagrody.
Konrad T. Lewandowski także jest autorem systemu filozoficznego, luźno nawiązującego do metafizyki tomistycznej, w którym zaproponował ontologiczną teorię rzeczywistości w oparciu o tzw. Zasadę Zachowania Wolnej Woli. Kwintesencję tego zagadnienia zawiera książka Pochwała herezji, dyskutowana 31.05.2012 na Uniwersytecie Jagielońskim.
Notkę zaczerpnięto z Wikipedii