Ściąganie tekstów będzie możliwe po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.

To prywatna strona. Nie wysyłam żadnych reklam ani spamu.

Prawo losu

Kategoria:

(ur. 5 lipca 1982) – polski pisarz, autor fantastyki, tłumacz i twórca gier fabularnych.
Studiował archeologię oraz informatykę, pracował m.in. jako dziennikarz magazynu komputerowego „CHIP”. Obecnie mieszka we Wrocławiu.
Debiutował literacko w 2004 roku, na łamach „Nowej Fantastyki”, a rok wcześniej opublikował grę fabularną Władcy Losu wydaną w serii „Nowej Fali” przez wydawnictwo Portal. Publikował opowiadania w czasopismach „Science Fiction”, „Magazyn Fantastyczny” i „Nowa Fantastyka” oraz artykuły w magazynach „CHIP”, „Magia i Miecz” oraz „Portal”.
Jego debiutem książkowym jest opublikowana w 2005 powieść Wygnaniec, pierwszy tom trylogii, w której stworzył oryginalny świat fantasy inspirowany tradycyjną kulturą Półwyspu Arabskiego. Pochodzący z 2007 zbiór Poczet dziwów miejskich sięgał z kolei do lokalnego wrocławskiego kolorytu. Kolejna powieść, dwutomowa Zadra, osadzona w okresie wojen napoleońskich, przyniosła Piskorskiemu w roku 2009 nominację do nagrody Zajdla oraz złote wyróżnienie nagrody im. Żuławskiego. Wydana w 2011 roku Krawędź czasu została ponownie nominowana do obu nagród.
Treść notki zaczerpnięto z: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Piskorski