Ściąganie tekstów będzie możliwe po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.

To prywatna strona. Nie wysyłam żadnych reklam ani spamu.

Polowanie na jednorożce

Kategoria:

(ur. 1971) – polska pisarka, autorka fantastyki, żołnierz i lekarz.
Lekarz wojskowy, specjalizujący się w medycynie ratunkowej, pracuje w Zakładzie Medycyny Pola Walki w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Dwukrotnie pełniła obowiązki w ramach PKW Afganistan: podczas VII i XII zmiany. W sierpniu 2012 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył lek. Magdalenę Kozak Gwiazdą Afganistanu. W 2012 r. ukończyła Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych i została promowana do stopnia podporucznika Magdalena Kozak jest weteranem Operacji Afgańskiej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Jej debiutem literackim było opowiadanie "Operacja Faust" wydane na łamach czasopisma "Science Fiction". Oprócz tego publikowała na łamach "Nowej Fantastyki", "Science Fiction, Fantasy i Horrror" oraz "Esensji". Jej debiutem książkowym była powieść Nocarz (o którym w 2009 zespół Closterkeller napisał piosenkę o tym samym tytule), której kontynuację stanowią kolejne powieści Renegat i Nikt (wszystkie były nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla odpowiednio za 2006, 2007 i 2008 rok.
Pasjonuje się wojskowością: skacze ze spadochronem (ok. 300 skoków), strzela (instruktor i sędzia strzelectwa sportowego), interesuje się systemami walki (Krav Maga, Combat 56).
Notka zaczerpnięta z Wikipedii.