Ściąganie tekstów będzie możliwe po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.

To prywatna strona. Nie wysyłam żadnych reklam ani spamu.

Umrzeć w Lea Monde

Info o autorze:
Robert Jerzy Szmidt (ur. 26 lipca 1962 we Wrocławiu) – polski pisarz science fiction i fantasy, tłumacz oraz dziennikarz. Z wykształcenia marynarz (ukończył Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu). Obecnie mieszka w Katowicach.
Na początku lat 80. XX wieku czynny w polskim fandomie fantastycznym. Jest pomysłodawcą nagrody "Sfinks", która przekształciła się później w Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, choć od 1987 nie brał udziału w jej organizacji. Tłumaczył teksty z angielskiego m.in. dla Wydawnictwa Iskry i czasopisma "Nowa Fantastyka". Laureat nagrody "Śląkfa" za rok 1985 w kategorii "Fan roku".
W 1986 przeprowadził się do Katowic, pracował w branży wideo i księgarskiej i na kilkanaście lat przestał działać w fandomie. Był przedstawicielem wydawnictwa Amber na Polskę południową, prowadził też jedną z pierwszych legalnych wypożyczalni wideo na Śląsku. Stworzył wydawnictwo zajmujące się wydawaniem pism dla wideotek – "Video Business" i "Video Premiery". Po tym, jak minął boom wideo, wydawał czasopisma o konsolach do gier "PlayStation Plus" i "Player Station Plus".
W 2000 powrócił do branży fantastycznej jako założyciel a zarazem redaktor naczelny miesięcznika "Science Fiction" i związanego z nim wydawnictwa noszącego nazwę "Dom Wydawniczy Ares". W 2004 stworzył Nagrodę "Nautilus", przyznaną po raz pierwszy na krakowskim konwencie ConQuest. Od 2011 roku redaktor naczelny dwumiesięcznika "SF" wydawanego przez wydawnictwo Almaz.
Notka zaczerpnięta z: http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_J._Szmidt

Strona autorska:
www.robertjszmidt.pl