Ściąganie tekstów będzie możliwe po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.

To prywatna strona. Nie wysyłam żadnych reklam ani spamu.

Zatoka Tęczy

Kategoria:

Łukasz Orbitowski (ur. 1977) polski pisarz specjalizujący się głównie w literaturze grozy.
Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego debiutem w fantastyce było opowiadanie "Diabeł na Jabol Hill", opublikowane w pierwszym numerze miesięcznika "Science Fiction". Publikował opowiadania w czasopismach "Science Fiction", "Nowa Fantastyka", "Sfera", "Ubik". Jego opowiadanie "Władca Deszczu" znalazło się w antologii PL+50. Historie przyszłości pod redakcją Jacka Dukaja.
Dotychczas zostało kilkanaście jego książek, m.in. Złe Wybrzeża (1999), Szeroki, głęboki, wymalować wszystko (2002), Wigilijne psy (2005), Horror Show (2006), Pies i klecha (wspólnie z Jarosławem Urbaniukiem, 2007 i 2008). Za wydaną w 2007 r. powieść Tracę ciepło (Wydawnictwo Literackie) uhonorowany został Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca oraz otrzymał nominację do nagrody im. J. Zajdla. Jest również współtwórcą gry fabularnej Bakemono.
W latach 2006-2008 współpracował z "Przekrojem", od lipca 2010 był felietonistą tego tygodnika.
O sobie: Luke Skywalker polskiej fantastyki. Jego powieści „Tracę ciepło”, „Horror show!” i „Święty Wrocław” nadały polskiemu horrorowi rysów krwistych i świeżych, a „Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat” podbiły serca miłośników bajek. Wraz z Jarosławem Urbaniukiem stworzył cykl powieściowy „Pies i klecha” o przygodach księdza i milicjanta. Nagrody i stypendia otrzymał liczne, lecz chwalić się nie lubi. W barwnych czasach studenckich pogrążył się w nocnym życiu Krakowa oraz w handlu towarem szemranym. Następnie udał się do Bostonu, gdzie odśnieżał drogi i budował domy. Przez kolejne lata skupił się na pracy twórczo-koncepcyjnej. Obecnie człowiek dobrze po trzydziestce, ojciec płowowłosego Juliana, wulkan pomysłów i radosny furiat. Rozdarty między siłownią i knajpą miłośnik kina i gier konsolowych. Publikował wszędzie. Obecnie, publicysta „gazety Wyborczej” i „Nowej Fantastyki” Przez najbliższych czule zwany Potworem.
W 2013 roku nominowany do Paszportu Polityki.

Zaczerpnięto z http://encyklopediafantastyki.pl/index.php?title=%C5%81ukasz_Orbitowski