Ściąganie tekstów będzie możliwe po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.

To prywatna strona. Nie wysyłam żadnych reklam ani spamu.

Zawód: Prometeusz

Kategoria:

Info o autorze:
Wawrzyniec Podrzucki (ur. 1962 w Gliwicach) - polski pisarz science fiction, z wykształcenia biolog, spec. mikrobiologia.
Studiował na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, po czym rozpoczął pracę naukową, początkowo zajmując się zagadnieniami biologicznej ochrony roślin w ISK w Skierniewicach, później badaniami nad molekularnym podłożem nowotworów w Centrum Onkologii w Gliwicach, a następnie przez sześć lat mechanizmami regulującymi funkcjonowanie genetycznej maszynerii komórkowej w Instytucie Wistara[1] w Filadelfii, publikując wyniki swoich badań w "Journal of Virology"[2]. W 1999 obronił pracę doktorską na temat ekspresji genów wirusa HSV-1, po czym do 2003 prowadził prace badawcze w Instytucie Transplantologii Akademii Medycznej w Warszawie, a następnie w Instytucie Nauk o Środowisku UJ.
Debiutem literackim Podrzuckiego była powieść Uśpione archiwum, pierwsza część cyklu Yggdrasill, opublikowana w czerwcu 2003 przez wydawnictwo RUNA. W 2004 ukazała się druga część cyklu, Kosmiczne ziarna, a w 2010 trzecia część, Mosty wszechzieleni, która została nominowana do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Publikował opowiadania i artykuły w "Nowej Fantastyce" i "Science Fiction".

Strona autora:
http://www.podrzucki.eu/